RSS feed for Matt Anderson
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bolt

Bolt

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Macho Man: The Randy Savage Story

Macho Man: The Randy Savage Story

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vader: Episode 1 - Shards of the Past

Vader: Episode 1 - Shards of the Past

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
nWo: The Revolution

nWo: The Revolution

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Imaginarium of Doctor Parnassus

The Imaginarium of Doctor Parnassus

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
WWE: Ladies and Gentlemen, My Name Is Paul Heyman

WWE: Ladies and Gentlemen, My Name Is Paul Heyman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Minions

Minions

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ballerina

Ballerina

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Minions

Minions

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Sleep 'Til Christmas

No Sleep 'Til Christmas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Girlfriends of Christmas Past

Girlfriends of Christmas Past

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
DC Super Hero Girls: Legends of Atlantis

DC Super Hero Girls: Legends of Atlantis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
DC Super Hero Girls: Intergalactic Games

DC Super Hero Girls: Intergalactic Games

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry