• Lightyear

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • Mr. Birthday

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Far from the Tree

    ★★★½

  • Last Night in Rozzie

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Agent Toby Barks

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Invader Zim: Enter the Florpus

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★½

  • Vault

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Brightburn

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★