RSS feed for The
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

1997
×
★★★
Edit this entry  
04
The Motive

The Motive

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
The Occupant

The Occupant

2020
×
★½
Edit this entry  
04
Lorena, Light-footed Woman

Lorena, Light-footed Woman

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Coffee & Kareem

Coffee & Kareem

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Sol Levante

Sol Levante

2020
×
½
Edit this entry  
29
Time Share

Time Share

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Uncorked

Uncorked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Search Party

Search Party

2014
×
★★
Edit this entry  
25
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jo Pil-ho: The Dawning Rage

Jo Pil-ho: The Dawning Rage

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Lu Over the Wall

Lu Over the Wall

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Pandora

Pandora

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Mo' Money

Mo' Money

1992
×
Edit this entry  
21
Gun City

Gun City

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Altered Carbon: Resleeved

Altered Carbon: Resleeved

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Illang: The Wolf Brigade

Illang: The Wolf Brigade

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Instructions Not Included

Instructions Not Included

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Twin Murders: The Silence of the White City

Twin Murders: The Silence of the White City

2019
×
★½
Edit this entry  
12
Familiye

Familiye

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★
Edit this entry  
10
The Watcher

The Watcher

2000
×
Edit this entry  
08
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★½
Edit this entry  
08
Ghost in the Shell Arise - Border 4: Ghost Stands Alone

Ghost in the Shell Arise - Border 4: Ghost Stands Alone

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Ghost in the Shell Arise - Border 3: Ghost Tears

Ghost in the Shell Arise - Border 3: Ghost Tears

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ghost in the Shell Arise - Border 2: Ghost Whispers

Ghost in the Shell Arise - Border 2: Ghost Whispers

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Ghost in the Shell Arise - Border 1: Ghost Pain

Ghost in the Shell Arise - Border 1: Ghost Pain

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★
Edit this entry  
06
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Tetro

Tetro

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
The Photographer of Mauthausen

The Photographer of Mauthausen

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★
Edit this entry  
05
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★½
Edit this entry  
05
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★
Edit this entry  
05
Remember

Remember

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
½
Edit this entry  
04
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Frank & Lola

Frank & Lola

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dragon Quest: Your Story

Dragon Quest: Your Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★
Edit this entry  
02
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★
Edit this entry  
02
Eye for an Eye

Eye for an Eye

1996
×
★½
Edit this entry  
02
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry