RSS feed for Manel

Manel has logged 20 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Strangled

Strangled

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lu Over the Wall

Lu Over the Wall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Killing Ground

Killing Ground

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The 9th Life of Louis Drax

The 9th Life of Louis Drax

2016
×
★★
Edit this entry  
12
No Return

No Return

2010
×
★★
Edit this entry  
12
The Hollow Point

The Hollow Point

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
Edit this entry  
10
Smoke & Mirrors

Smoke & Mirrors

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
The Fury of a Patient Man

The Fury of a Patient Man

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Edit this entry  
05
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★
Edit this entry  
05
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★½
Edit this entry