RSS feed for ManGalvan
  • Megan Leavey

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★

  • Expedition Happiness

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Life

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • A Dog's Purpose

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • Mine

    ★★★½

  • 13th

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Hush

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • Don't Knock Twice

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Point Break

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★½

  • Sicario

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Emelie

    ★★

  • Southpaw

    ★★★★

  • Chappie

    ★★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Horrible Bosses 2

    ★★★

  • American Sniper

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Love, Rosie

    ★★★★½

  • Fury

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★

  • The Giver

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Maleficent

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • 300: Rise of an Empire

    ★★½

  • Boyhood

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★½

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Her

    ★★★½

  • Enemy

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★★

  • About Time

    ★★★★★

  • We're the Millers

    ★★★

  • Man of Steel

    ★★★★

  • This Is the End

    ★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★½

  • Iron Man 3

    ★★★½

  • Black Mirror: The Waldo Moment

    ★½

  • Black Mirror: White Bear

    ★★★½