• Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • Fantasy Island

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Adore You

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★

  • Venom

    ★★★½

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Ideal Home

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Escape Plan 2: Hades

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • 4/20 Massacre

    ★★★½

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★½