Manifesto734 has logged 162 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Private War

A Private War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
What They Had

What They Had

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mary Magdalene

Mary Magdalene

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
22 July

22 July

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry