Manifesto734 has logged 20 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mud

Mud

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shotgun Stories

Shotgun Stories

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dear Mr. Watterson

Dear Mr. Watterson

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alpha

Alpha

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry