• Canadian Bacon

    ★★★

  • Follow That Bird

    ★★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★½

  • The Karate Kid

    ★★★★

  • Super 8

    ★★★½

  • Holiday Affair

    ★★★½

  • Dark Skies

    ★★½

  • Loan Shark

    ★★★

  • The Mask

    ★★★★

  • I Wake Up Screaming

    ★★★

  • Meet the Parents

    ★★★

  • World War Z

    ★★★½

  • Bowling for Columbine

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • Catch-22

    ★★★★