• All the Old Knives

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • The Girl From Plainville

    ★★★★½

  • X

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • The House

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Blade Runner: Black Lotus

    ★½

  • The Seed

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Aileen Wuornos: American Boogeywoman

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • The Last Duel

  • Kate

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • The Power of the Dog

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Hellbender

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★

  • The Trip

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • France

    ★★★★

  • Jolt

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Lamb

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

  • Resident Evil: Infinite Darkness

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

  • Till Death

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★

  • Agnes

    ★★★★½

  • See for Me

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Stowaway

    ★★★

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Here Before

    ★★★½