Sort by

Fleeting has logged 342 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Galveston

Galveston

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Luxor

Luxor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shivers

Shivers

1975
×
★★★
Edit this entry  
15
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Ava

Ava

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nancy

Nancy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wrestling Isn't Wrestling

Wrestling Isn't Wrestling

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blackbird

Blackbird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Bother to Knock

Don't Bother to Knock

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Platoon

Platoon

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Starfish

Starfish

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry