Sort by

Fleeting has logged 43 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
City of God

City of God

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
American Honey

American Honey

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
IO

IO

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
For Sama

For Sama

2019
×
Edit this entry  
08
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Climax

Climax

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★½
Edit this entry  
02
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Room

Green Room

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry