manilazic has logged 27 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
That Good Night

That Good Night

2017
×
Edit this entry  
25
Things to Do in Denver When You're Dead

Things to Do in Denver When You're Dead

1995
×
½
Edit this entry  
25
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ipcress File

The Ipcress File

1965
×
★★★★
Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Swagger

Swagger

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Red River

Red River

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Sure Thing

The Sure Thing

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
13
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mask

Mask

1985
×
Read the review Edit this entry  
06
Haunted Summer

Haunted Summer

1988
×
Read the review Edit this entry  
02
Road House

Road House

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★½
Edit this entry  
01
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry