Sort by

abby. has logged 39 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★½
Edit this entry  
26
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
19
American History X

American History X

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Regarding Henry

Regarding Henry

1991
×
★★½
Edit this entry  
03
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry