• The Northman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • X

  • The Lost City

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Father Christmas Is Back

  • Eternals

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Loki

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • The Fabulous Filipino Brothers

  • kid 90

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Boogie

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • The Ultimate Playlist of Noise

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Hammer Down

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★½

  • Small Axe

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½