• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Funny Boy

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★½

  • The Prom

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Miss

    ★★

  • Black Box

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • The Owners

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The Rental

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Sputnik

    ★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★

  • The Occupant

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

    ★★★

  • Dry Wind

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★★★

  • The Thing About Harry

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Father

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★

  • Possessor

    ★★

  • Relic

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Underwater

    ★★

  • Stage Mother

    ★★★

  • The Devil's Mark

  • The Grudge

    ★★

  • Dracula

  • Pinocchio

    ★★★½

  • The Translators

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • The Good Liar

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Rattlesnake

    ★★★

  • Countdown

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Eli

    ★★

  • The Acrobat

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Earthquake Bird

    ★★★

  • The Strong Ones

    ★★