Manuel has logged 55 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Being 17

Being 17

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Being 17

Being 17

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Funny Boy

Funny Boy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Strong Ones

The Strong Ones

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Life Like

Life Like

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Supernova

Supernova

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Miss

Miss

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Still of the Night

Still of the Night

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Farming

Farming

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Matriarch

Matriarch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess and the Warrior

The Princess and the Warrior

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
7500

7500

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
M. Butterfly

M. Butterfly

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rough Night

Rough Night

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Box

Black Box

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry