• Candyman

    ★★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • CODA

    ★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • The Water Man

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Immigration Nation

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Tesla

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • His House

    ★★★★★

  • Cuties

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Eli

    ★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • In the Tall Grass

    ★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Ordinary Love

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Greed

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★