MannyGh has logged 149 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Mandela: Long Walk to Freedom

Mandela: Long Walk to Freedom

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Papillon

Papillon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Border

Border

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sully

Sully

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boom for Real: The Late Teenage Years of Jean-Michel Basquiat

Boom for Real: The Late Teenage Years of Jean-Michel Basquiat

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Founder

The Founder

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Le quattro volte

Le quattro volte

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Boy Named Charlie Brown

A Boy Named Charlie Brown

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Greta

Greta

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Postman

The Postman

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pavarotti

Pavarotti

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Omen

The Omen

1976
×
Read the review Edit this entry  
06
The Postman

The Postman

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Killing Fields

The Killing Fields

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
No One Knows About Persian Cats

No One Knows About Persian Cats

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
CODA

CODA

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Chef

Chef

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Bang in Tunguska

Big Bang in Tunguska

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Blob

The Blob

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Stoning of Soraya M.

The Stoning of Soraya M.

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
TRUTH OR DARE – 21 Performances

TRUTH OR DARE – 21 Performances

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry