• Awake

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Oxygen

    ★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Voyagers

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Silk Road

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Fear of Rain

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Red Dot

    ★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • 15 Killings

    ★½

  • Final Voyage

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Cadaver

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • Cross the Line

    ★★★

  • The Old Ways

    ★★

  • Vicious Fun

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Sightless

    ★★

  • The Scary House

    ★★½

  • Sörensen's Fear

    ★★★★

  • The Secrets We Keep

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★½

  • The Block Island Sound

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hunted

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • The Tax Collector

    ★★½

  • Unhinged

    ★★

  • Follow Me

    ★★½

  • Archive

    ★★½

  • Ghosts of War

    ★½

  • The Rental

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Becky

    ★★½

  • Egg

  • Capone

  • Sputnik

    ★★★

  • Earth and Blood

    ★★½

  • Rising High

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • The Occupant

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Fried Barry

    ★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Hater

    ★★★

  • Escape From Pretoria

    ★★★

  • The Decline

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Siberia

    ★★

  • Undine

    ★★½

  • Time to Hunt

    ★★★

  • The Intruder

    ★★★

  • The Night Clerk

    ★★

  • Breaking Surface

    ★★½