Cliff has logged 21 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★½
Edit this entry  
12
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Smurfs: The Lost Village

Smurfs: The Lost Village

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★½
Edit this entry  
02
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Match Point

Match Point

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry