• Black Widow

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Peninsula

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Veneno

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • The Creative Brain

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Dumbo

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★