• 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Synonyms

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Andhadhun

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • Suspiria

  • Boy Erased

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • On My Skin

    ★★★★

  • Roma

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Dogman

  • Burning

    ★★★★½

  • The Harvesters

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Woman at War

    ★★★★

  • El Angel

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Birds of Passage

    ★★★★½

  • I Am Not an Easy Man

    ★★★★½

  • Ghostland

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Mary Magdalene

    ★★★

  • Mute

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Shirkers

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★½

  • The Tale

    ★★★★½