Sort by

manousos has logged 47 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Horseplay

Horseplay

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mascarpone

Mascarpone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Departure

Departure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bros

Bros

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Faya Dayi

Faya Dayi

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Most Beautiful Boy in the World

The Most Beautiful Boy in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sermon on the Mount

Sermon on the Mount

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Home Videos

Home Videos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Firebird

Firebird

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Come True

Come True

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bigbug

Bigbug

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry