RSS feed for Александр
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mirai

Mirai

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
01
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★
Edit this entry  
19
The Coach

The Coach

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Babe

Babe

1995
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bummer

Bummer

2003
×
★★★
Edit this entry