• Dog

  • Kimi

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • Where Are We Headed?

  • No. 10

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Schumacher

  • The Last Duel

  • Spencer

  • Dune

  • The Power of the Dog

  • The Card Counter

  • Memoria

    ★★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★★★

  • Red Rocket

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★★

  • Petrov's Flu

  • Benedetta

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

  • The Velvet Underground

  • Annette

    ★★★★★

  • Hemingway

  • Wheel of Fortune and Fantasy

  • Petite Maman

  • Ninjababy

  • Mank

    ★★★★★

  • Rifkin's Festival

  • Love Affair(s)

  • Another Round

  • City Hall

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • She Dies Tomorrow

  • Days

  • All Hands on Deck!

  • Siberia

  • Malmkrog

    ★★★★★

  • Little Women

  • Dark Waters

  • The Booksellers

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Martin Eden

  • First Cow

  • An Officer and a Spy

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

  • 63 Up

  • Sibyl

  • Dwelling in the Fuchun Mountains

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Tommaso

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Zombi Child

  • Atlantics

  • Chernobyl

  • Booksmart

  • 10 Years with Hayao Miyazaki

  • I Was at Home, But...

  • Synonyms

  • Fourteen

  • The Souvenir

  • The Last Black Man in San Francisco

  • The Farewell

  • High Life