• The Northman

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Upstairs

  • The Rescue

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Attack of the Murder Hornets

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • On the Count of Three

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Underground

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★

  • The Mole

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½