• The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • This Is Paris

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • Roadkill

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★★½

  • Underwater

    ★★

  • The Beach House

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Sea Fever

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Satanic Panic

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Nightmare Cinema

    ★★

  • Await Further Instructions

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★½

  • The Babysitter

    ★★

  • Creep 2

    ★★★

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★★

  • Victor Crowley

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • Better Watch Out

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • Krampus

    ★★★★

  • Dude Bro Party Massacre III

    ★★★★

  • Tangerine

    ★★★★

  • Late Phases

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • The Green Inferno

    ★½

  • The Purge

    ★★

  • V/H/S/2

    ★★★½

  • Black Swan

    ★★★★

  • The Myth of the American Sleepover

    ★★★

  • Triangle

    ★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★½

  • Dogtooth

    ★★★

  • The Eye

  • The Hills Have Eyes

    ★★★

  • Final Destination 3

    ★★★½

  • House of Wax

    ★★★½

  • Primer

    ★★★½

  • Freaky Friday

    ★★★★

  • Waking Life

    ★★★½

  • Jawbreaker

    ★★★★

  • What Dreams May Come

    ★★★

  • Welcome to the Dollhouse

    ★★★★

  • Tammy and the T-Rex

    ★★★½

  • In the Mouth of Madness

    ★★★

  • Jason Goes to Hell: The Final Friday

    ★★