• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

  • Soul

  • Freaky

  • The Devil All the Time

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Alone

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

  • Parasite

  • Shazam!

  • Us

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

  • The Haunting of Hill House

  • Cam

  • Ant-Man and the Wasp

  • Upgrade

  • A Quiet Place

  • Annihilation

  • Hereditary

  • Coco

    ★★★★½

  • Revenge

  • The Ritual

    ★★★★

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • Veronica

  • Death Note

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • Good Time

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

  • To the Bone

    ★★★

  • The Big Sick

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Ouija: Origin of Evil

  • Split

    ★★★½

  • Sing

    ★½

  • Lion

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

  • Colossal

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★½

  • Train to Busan

  • Captain America: Civil War

  • Hush

  • 10 Cloverfield Lane

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Tickled

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Bridge of Spies

  • Hotel Transylvania 2