Sort by
  • Barbarian

    ★★★★½

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★½

  • Bank Robbers: The Last Great Heist

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★

  • Hustle

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The K.E.O.P/S System

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Camila Comes Out Tonight

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Humans

    ★★½

  • To Kill the Beast

    ★★

  • The Guilty

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • Finde

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★★

  • Hellbender

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Vortex

    ★★★½

  • Memoria

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Bad Trip

    ★½

  • Straight to VHS

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Songbird

    ½

  • The Midnight Sky

  • Notes for My Son

    ★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Block Island Sound

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • Project Power

    ★★

  • The Tax Collector

    ½

  • Nasha Natasha

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • The Weight of Gold

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • Possessor

    ★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★

  • Cuties

    ½

  • The Heist of the Century

    ★★

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Memories of a Teenager

  • The Good Intentions

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½