RSS feed for Manuel
  • Huntsville Station

    ★★★

  • Siberia

    ★½

  • So We Live

    ★★★

  • Genius Loci

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Missing Days

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Girl and Body

    ★★★½

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Staggering Girl

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★

  • Alien: Alone

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Leaving Neverland

  • Synonyms

    ★★★

  • System Crasher

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Conductor

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • The Night Comes for Us

    ★★½

  • Maniac

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★½

  • Acid

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★