• I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Bad Tales

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Rocketman

    ★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

  • Green Book

    ★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★½

  • Burning

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ½

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Logan

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★