• Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Underwater

    ★★

  • The Grudge

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Charlie's Angels

  • The Good Liar

    ★★½

  • Midway

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jexi

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Intruder

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Penguins

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★