Sort by

Potus has logged 1,335 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Kamchatka

Kamchatka

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
½
Edit this entry  
29
The Third Part of the Night

The Third Part of the Night

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
28
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Kaidan Horror Classics

Kaidan Horror Classics

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Ryuzo and the Seven Henchmen

Ryuzo and the Seven Henchmen

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Glory to the Filmmaker!

Glory to the Filmmaker!

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Achilles and the Tortoise

Achilles and the Tortoise

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Getting Any?

Getting Any?

1994
×
★★★½
Edit this entry  
24
Outrage Coda

Outrage Coda

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Two Men and a Wardrobe

Two Men and a Wardrobe

1958
×
★★★
Edit this entry  
23
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Beyond Outrage

Beyond Outrage

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Brother

Brother

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Hazard

Hazard

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Asakusa Kid

Asakusa Kid

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gia

Gia

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
VOIR

VOIR

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Encounter

Encounter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Lucky Chan-sil

Lucky Chan-sil

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Edit this entry  
11
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Two

Two

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Too Late Blues

Too Late Blues

1961
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Child Is Waiting

A Child Is Waiting

1963
×
★★★★
Edit this entry  
10
Inmortal

Inmortal

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
The Superdeep

The Superdeep

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Castle Falls

Castle Falls

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Gatica, the Monkey

Gatica, the Monkey

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Yara

Yara

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★★
Edit this entry