Sort by

manuxmon has logged 32 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fullness of Time

The Fullness of Time

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
24
7500

7500

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Edit this entry  
19
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sambizanga

Sambizanga

1972
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Catch That Kid

Catch That Kid

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
Drunk Parents

Drunk Parents

2019
×
★★
Edit this entry  
06
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Edit this entry  
03
The Last Days

The Last Days

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
Dream House

Dream House

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry