• Hitman: Agent 47

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★★

  • Poltergeist

    ★½

  • Spy

    ★★★★★

  • Insurgent

    ★★½

  • The Final Girls

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★★½

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★

  • Clown

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★★½

  • Jessabelle

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★★½

  • Dracula Untold

    ★★★½

  • Annabelle

    ★★★

  • The Maze Runner

    ★★★

  • [REC]⁴ Apocalypse

    ★★★★½

  • If I Stay

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Starry Eyes

  • Lucy

    ★★★½

  • Unfriended

  • The Purge: Anarchy

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★

  • Transformers: Age of Extinction

    ½

  • When Animals Dream

    ★★★★

  • Maleficent

    ★★★★½

  • It Follows

    ★★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★½

  • Godzilla

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • Rio 2

    ★★★½

  • Divergent

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • RoboCop

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★★

  • The Book Thief

    ★★★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★★★½

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★½

  • Gravity

    ★★★★½

  • Percy Jackson: Sea of Monsters

    ★★★

  • The Smurfs 2

    ★½

  • The Wolverine

    ★★★

  • World War Z

    ★★★½

  • Man of Steel

    ★½

  • This Is the End

    ★★★½

  • The Purge

    ★½

  • Evil Dead

    ★★★½

  • The Host

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★★★★

  • Oz the Great and Powerful

    ★½

  • Life of Pi

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ½

  • Grave Encounters 2

    ★★½

  • Resident Evil: Retribution

    ★★★

  • The Impossible

    ★★★★½

  • V/H/S

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • Wrath of the Titans

    ★★★

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • Sinister

    ★½

  • [REC]³ Genesis

    ★★

  • Underworld: Awakening

    ★★★½

  • The Devil Inside

    ½