• The Princess Diaries

    ★★★½

  • Planet of the Apes

    ½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Jurassic Park III

    ★★★½

  • Legally Blonde

    ★★★★

  • A.I. Artificial Intelligence

    ★★★★½

  • The Fast and the Furious

    ★★★★½

  • Lara Croft: Tomb Raider

    ★★★★

  • The Mummy Returns

    ★★★

  • The Animal

    ★★½

  • Spy Kids

    ★★★★½

  • Pokémon: Mewtwo Returns

    ★★★★

  • X-Men

    ★★★

  • Chicken Run

    ★★★½

  • Final Destination

    ★★★

  • The Sixth Sense

    ★★★★★

  • Pokémon: The Movie 2000

    ★★★★½

  • The Mummy

    ★★★

  • The Mask of Zorro

    ★★½

  • Scream 2

    ★★★★½

  • Titanic

    ★★★★★

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Batman Forever

    ½

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★★

  • The Bodyguard

    ★★★★

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Misery

    ★★★★½

  • Home Alone

    ★★★★★

  • Back to the Future Part II

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Last Crusade

    ★★★★

  • Luxo Jr.

    ★★★

  • Aliens

    ★★★★½

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Temple of Doom

    ★★★★

  • Michael Jackson's Thriller

    ★★★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Mary Poppins

    ★★★★½

  • Bambi

    ★★★★½

  • A Trip to the Moon

    ★★★★

  • Good Wealth 2020

    ★★★½