• Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★½

  • Pip

    ★★★★★

  • One Small Step

    ★★★★★

  • Devil

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★★

  • Temp-To-Perm

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★

  • #Alive

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Good Wealth 2020

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Silence

    ★½

  • Legally Blonde

    ★★★★