Sort by
  • Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

    ★★★

  • Scott Pilgrim Takes Off

    ★★★★½

  • All the Light We Cannot See

    ★★★★

  • The Creator

    ½

  • Seven Veils

    ★★★★

  • The Rye Horn

    ★★★★½

  • Boy Kills World

    ★★★★½

  • Death of a Whistleblower

    ★★★★

  • The Dead Don't Hurt

    ★★★★½

  • Naga

    ★★½

  • Shoshana

    ★★★★

  • The Peasants

    ★★★★½

  • The Reeds

    ★★★★★

  • Reptile

    ★★★★

  • A Road to A Village

    ★★★★

  • Kill

    ★★★★

  • They Shot the Piano Player

    ★★★½

  • Shame on Dry Land

    ★★★★

  • Shadow of Fire

    ★★★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • The Beast

    ★★★★

  • The Rescue: The Weight of the World

    ★★★★

  • Aggro Dr1ft

    ½

  • The Royal Hotel

    ★★★★

  • City of Wind

    ★★★★½

  • Sweet Dreams

    ★★★★½

  • Concrete Utopia

    ★★★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★

  • 100 Yards

    ★★★

  • Elemental

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★

  • About Dry Grasses

    ★★★★★

  • The New Boy

    ★★½

  • The Covenant

    ★★★★½

  • To Catch a Killer

    ★★★★½

  • Sira

    ★★★

  • Polite Society

    ★★★

  • Shayda

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Violent Night

  • Bargain

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • She Said

    ★★★½

  • My Father's Dragon

    ★★★★

  • Tell It Like a Woman

    ★★★½

  • Till

    ★★★

  • Blueback

    ★★★★½

  • Project Wolf Hunting

    ★★★½

  • What Comes Around

    ★★★★½

  • Venus

    ★★★½

  • Nightalk

    ★★½

  • A Man of Reason

    ★★★★

  • Manticore

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Devotion

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • Riceboy Sleeps

    ★★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★½

  • The Young Arsonists

    ★★★

  • Alice, Darling

    ★★★

  • Shimoni

    ★★★

  • Glass Onion

  • The Blackening

    ★½

  • The Fabelmans

    ★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Life

    ★★★★

  • Unruly

    ★★★★

  • Snow and the Bear

    ★★★★★

  • The Lost King

    ★★★★