• Death to 2020

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Paramedic

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★½

  • Unorthodox

    ★★★★½

  • The Occupant

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Twin Murders: The Silence of the White City

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Sister

    ★★★

  • Saria

    ★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Eye for an Eye

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

    ★★

  • The Lion King

    ★½

  • Daughter

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Memorable

    ★★★

  • Men in Black: International

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★