Mauricio has logged 75 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cujo

Cujo

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Slender Man

Slender Man

2018
×
Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Alpha

Alpha

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Like Water for Chocolate

Like Water for Chocolate

1992
×
★★★
Edit this entry  
07
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Squad

The Squad

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heroin(e)

Heroin(e)

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Strong Island

Strong Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Revolting Rhymes

Revolting Rhymes

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Garden Party

Garden Party

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lou

Lou

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry