RSS feed for Marina
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
After

After

2019
×
Edit this entry  
07
The Conductor

The Conductor

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Edit this entry  
05
Sophie Scholl: The Final Days

Sophie Scholl: The Final Days

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bread and Roses

Bread and Roses

2000
×
★★★½
Edit this entry  
14
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Drive Me Crazy

Drive Me Crazy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Terrified

Terrified

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Malena

Malena

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★½
Edit this entry  
30
Mine Games

Mine Games

2012
×
★½
Edit this entry  
28
Triangle

Triangle

2009
×
★★½
Edit this entry  
20
You Shall Not Sleep

You Shall Not Sleep

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
Edit this entry  
07
The Mermaid: Lake of the Dead

The Mermaid: Lake of the Dead

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The Domestics

The Domestics

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Persuasion

Persuasion

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
The Guy from Our Cemetery

The Guy from Our Cemetery

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Case 39

Case 39

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Winchester

Winchester

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Despair

Despair

2010
×
Edit this entry  
21
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mama

Mama

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Envelope

The Envelope

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Veronica

Veronica

2017
×
★½
Edit this entry  
12
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★½
Edit this entry  
04
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★★½
Edit this entry