Sort by
  • The Moon

  • A Man Called Otto

    ★★★

  • NCT DREAM THE MOVIE : In A DREAM

  • Disenchanted

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • The School for Good and Evil

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • 20th Century Girl

    ★★★★

  • Mr. Harrigan's Phone

    ★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • Ticket to Paradise

  • Andor: A Disney+ Day Special Look

    ★★★★★

  • Blonde

    ½

  • Pinocchio

  • Confidential Assignment 2: International

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Look Both Ways

    ★★★

  • I Wanna be a Tutubi

  • The Chicks in the Forest

  • The Gray Man

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

  • Dear.M

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Senior Year

    ★★★

  • The Sound of Magic

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Free!–the Final Stroke– the second volume

    ★★★★

  • My Liberation Notes

    ★★★★★

  • Again My Life

    ★★★½

  • Tomorrow

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Business Proposal

    ★★★½

  • The Batman

  • Thirty-Nine

    ★★★★

  • Twenty Five Twenty One

    ★★★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • The Pirates: The Last Royal Treasure

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Katips

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Now, We Are Breaking Up

    ★★★

  • Melancholia

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • We Kept Warm

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Free!–the Final Stroke– the first volume

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Lovers of the Red Sky

    ★★★½

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★★

  • Black Rainbow

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Racket Boys

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

  • Move to Heaven

    ★★★★★

  • Doom at Your Service

    ★★★★

  • Youth of May

    ★★★★

  • Seobok: Project Clone

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • The Box

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½