RSS feed for Marc_B
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Edit this entry  
30
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
The One Percent

The One Percent

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Classic Albums: Nirvana - Nevermind

Classic Albums: Nirvana - Nevermind

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★½
Edit this entry  
05
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Man on Wire

Man on Wire

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry