• We Can Be Heroes

    ★★★

  • Rhys Nicholson: Live at the Athenaeum

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Screening

    ★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Michael McIntyre: Showman

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Work It

    ★★★

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Loop

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★★

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★½

  • Falling Inn Love

    ★★½

  • Joel Mchale: Live from Pyongyang

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Katherine Ryan: Glitter Room

  • Adam Devine: Best Time of Our Lives

  • Jo Koy: Comin’ In Hot

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★½

  • Good Omens

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Wine Country

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Plus One

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ★★½

  • Fosse/Verdon

    ★★★★½

  • Funny Women of a Certain Age

    ★★★½

  • Amy Schumer: Growing

    ★★★½

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Saint Frances

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★