• Moxie

    ★★

  • Limbo

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • The Wanting Mare

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Luxor

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Black Bear

    ★★★

  • Jumbo

    ★★★½

  • Felicità

    ★★★

  • Make Up

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Made in Bangladesh

    ★★★★½

  • The Long Walk

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★½

  • Arab Blues

    ★★★

  • Ema

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Scales

    ★★★★

  • Monsoon

    ★★★★

  • Young Ahmed

    ★★★

  • Delfín

    ★★★★

  • Piercing

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Lover for a Day

    ★★★★

  • Harmonium

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Populaire

    ★★★★

  • The Kid with a Bike

    ★★★★

  • Tomboy

    ★★★★

  • A Prophet

    ★★★★★

  • Summer Hours

    ★★★★½

  • All Is Forgiven

    ★★★★½

  • You, the Living

    ★★★★½

  • Volver

    ★★★★

  • Josie and the Pussycats

    ★★★★½

  • Magnolia

    ★★★★

  • The Silence

    ★★★★

  • The Green Ray

    ★★★★½

  • Pauline at the Beach

    ★★★½

  • The Deer

    ★★★½

  • Duvidha

    ★★★★½

  • Love in the Afternoon

    ★★★★½

  • The Apartment

    ★★★★½

  • Funny Face

    ★★★★★

  • Bob le Flambeur

    ★★★★½

  • Angel Face

    ★★★½

  • The Naked City

    ★★★★

  • Scarlet Street

    ★★★½

  • Detour

    ★★★★