Sort by

marceI has logged 96 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Radiance of Resistance

Radiance of Resistance

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Tag

Tag

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Gimme Shelter

Gimme Shelter

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
The Tale

The Tale

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
The Craft

The Craft

1996
×
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

1977
×
Read the review Edit this entry