• Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Es ist nur eine Phase, Hase

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Spoiled Brats

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Ice Road

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Seventh Day

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Je suis Karl

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Vault

    ★★½

  • The Colony

    ★★★½

  • Next Door

    ★★★½

  • Silk Road

    ★½

  • Willy's Wonderland

  • Long Story Short

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Borga

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Die Millionendiebe vom Rhein

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Clearwater

  • The Mole

  • Soul

    ★★★½

  • Vicious Fun

    ★★★

  • Contra

    ★★★

  • The Secrets We Keep

    ★★

  • My Donkey, My Lover & I

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★★

  • Faking Bullshit

    ★★½

  • Unhinged

    ★½

  • Peninsula

    ★★★

  • The Secret Garden

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Kangaroo Chronicles

    ★★½

  • Caught in the Net

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½