Marcel has logged 140 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Contra

Contra

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Edit this entry  
15
Thor

Thor

2011
×
★★½
Edit this entry  
11
Borga

Borga

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
10
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spoiled Brats

Spoiled Brats

2021
×
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Es ist nur eine Phase, Hase

Es ist nur eine Phase, Hase

2021
×
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
13
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Je suis Karl

Je suis Karl

2021
×
Edit this entry  
03
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Colony

The Colony

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Brave

Brave

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Leroy & Stitch

Leroy & Stitch

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
F9

F9

2021
×
★★
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★½
Edit this entry  
03
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★½
Edit this entry  
20
Next Door

Next Door

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry