Sort by

cella has logged 286 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★½
Edit this entry  
18
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
(T)Raumschiff Surprise - Periode 1

(T)Raumschiff Surprise - Periode 1

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Edit this entry  
02
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
View from the Top

View from the Top

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read prior review Edit this entry  
18
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★★½
Edit this entry  
17
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★
Edit this entry  
17
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
15
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Princess with the Golden Star

The Princess with the Golden Star

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry